Baladeza nightride 2019-12-14/7.

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira


H ιστορία μιας αυτοσχέδιας μπαλαντέζας που διασχίζει τα Αθάνατα Ελλήνικά Βουνά
έχοντας αποχαιρετίσει τον Ήλιο στο Ιόνιο με υπόσχεση συνάντησης το ερχόμενο πρωί στο Αιγαίο.
Η ιδέα , στα όρια της οδηγικής δια-υπερ-στροφής ανήκει στους φίλους μου απο την Κοζάνη, τα γνωστά Σουρδοντάμαρα.
Διάσημοι για τις αγριοφωνάρες τους και τα νυχτερινά γλέντια που θα ζήλευε ακόμη και ο Διόνυσος
ήταν επόμενο να αρπάξουν την ιδέα μου για Ανατολή στο Αιγαίο και Δύση στο Ιόνιο και να την γυρίσουν .....ανάποδα.
Μετατρέποντας την σε μία πρόκληση για νυχτερινό οδηγικ;o πανηγύρι κυνήγι και γλέντι
που όμοιο του δε θυμαμαι να έχει ξαναγίνει στα μοτοσυκλετιστικά χρονικά.
Το ραντεβού μας είναι το απόγευμα της πανσέληνης Παρασκευής 14/6 κάπου κοντά στην Ηγουμενίτσα
με κατάληξη το πρωί στα παράλια όρια των νομών Μαγνησίας και Λάρισας.

Stay tuned!
 

πυξιδας990

RW Buddies
WildRider
Δημοσιεύσεις
608
Ηλικία
47
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
Μανωλης
Bike
aprilia DORSODURO 750 RED
Φοβερό!
Και σαν σύλληψη και σαν εκτέλεση τη νύχτα της πανσελήνου του Ιουνίου!!!


@πυξιδας990 .......
Τι λες; ;)
τι να πω ρε θοδωρη.....του αγ.πνευματος εχουμε να παμε Ναξο....ολα του αγ,πνευματος γινονται.....
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
τι να πω ρε θοδωρη.....του αγ.πνευματος εχουμε να παμε Ναξο....ολα του αγ,πνευματος γινονται.....

Έχεις ένα δίκιο για αυτό το οποίο εγώ το βλέπω ως εξάπλωση του οργανωμένου μοτοσυκλετισμού.
Στο fb ένας φίλος μου θύμισε το παγκόσμιο Enduro Serres κι ένας άλλος την Πανελλήνια στην Ηγουμενίτσα.
Ωραία πράγματα!
Στην δεύτερη θα είμαστε την Παρασκευή απο το πρωί κι έχει πέσει η ιδέα με την λήξη της baladeza
να πάρουμε εκκίνηση για το Ανατολή στο Αιγαίο - Δύση στο Ιόνιο
Ετσι θα προσπεράσουμε τον ήλιο στην πορεία του προς τη Δύση,
μετατρέποντας την εξόρμηση σε ένα μαραθώνιο σχεδόν 18ωρης οδήγησης σε ελληνικούς επαρχιακούς!!!


υ.γ.
Τώρα που θα σας πω ότι ο έχων την ιδέα έκλεισε προχθές τα 62
δικαίως θα αναρωτηθείτε μαζί με τον @Ο Μυστήριος.
τι πίνουν σ'απαν!
 

πυξιδας990

RW Buddies
WildRider
Δημοσιεύσεις
608
Ηλικία
47
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
Μανωλης
Bike
aprilia DORSODURO 750 RED
Έχεις ένα δίκιο για αυτό το οποίο εγώ το βλέπω ως εξάπλωση του οργανωμένου μοτοσυκλετισμού.
Στο fb ένας φίλος μου θύμισε το παγκόσμιο Enduro Serres κι ένας άλλος την Πανελλήνια στην Ηγουμενίτσα.
Ωραία πράγματα!
Στην δεύτερη θα είμαστε την Παρασκευή απο το πρωί κι έχει πέσει η ιδέα με την λήξη της baladeza
να πάρουμε εκκίνηση για το Ανατολή στο Αιγαίο - Δύση στο Ιόνιο
Ετσι θα προσπεράσουμε τον ήλιο στην πορεία του προς τη Δύση,
μετατρέποντας την εξόρμηση σε ένα μαραθώνιο σχεδόν 18ωρης οδήγησης σε ελληνικούς επαρχιακούς!!!


υ.γ.
Τώρα που θα σας πω ότι ο έχων την ιδέα έκλεισε προχθές τα 62
δικαίως θα αναρωτηθείτε μαζί με τον @Ο Μυστήριος.
τι πίνουν σ'απαν!
παντως ειναι φοβερη σαν ιδεα.....πολυ πρωτοτυπη
 

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Σουρδοι,ιδεα...οδηγηση,fear of the dark(το ζησαμε στο παναχαϊκο προσφατα και μαμαει...),ολα συνηγορουν για μια ΒΟΛΤΑΡΑ!!!Αμα μάς αφησει...παιζει να την κανουμε παρεα :)
 

rigas

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
3.379
Ηλικία
46
Περιοχή
Aίγιο
Όνομα
Σπυρος
Bike
Yamaha T7
Honda Super Blackbird
H baladeza έχασε 1-0 απο το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος
και κατά πάσα πιθανότητα αλλάζει μέρα και ημερομηνία.
Μείνετε συντονισμένοι!
Χμ....Λες να μου βγεί η νέα ημερομηνία??
 

spasofanarias

RideWild Team
Μod
Δημοσιεύσεις
527
Ηλικία
44
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Κωστας
Bike
1 τεμαχιο HONDA XRV 750
μυριζει υλικο για το wild-ξαπλες... μπραβο παιιδια και εχει κολλησει το ποστ!!!(y)
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
Χάνουμε την πανσέληνο, αλλά ας είναι ;)


Αμ δε που θα την χάναμε.
Παρασκευή 12 Ιουλίου με το φεγγάρι στρόγγυλο η μπαλαντέζα φέγγει τα Zwan κάπου στην Αργιθέα.
Το πάρτυ έκπληξη που θα ακολουθήσει μετά το χάραμα στον Ρακοπόταμο δεν έχει προηγούμενο.
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Αμ δε που θα την χάναμε.
Παρασκευή 12 Ιουλίου με το φεγγάρι στρόγγυλο η μπαλαντέζα φέγγει τα Zwan κάπου στην Αργιθέα.
Το πάρτυ έκπληξη που θα ακολουθήσει μετά το χάραμα στον Ρακοπόταμο δεν έχει προηγούμενο.
το έχω δει ήδη κι έχει μπει στο πρόγραμμα ;)
 

vasagelos

WildRider
Δημοσιεύσεις
11
Ηλικία
63
Περιοχή
Κομοτηνή
Όνομα
Βασίλης just
Bike
V strom650
το έχω δει ήδη κι έχει μπει στο πρόγραμμα ;)
Δε γίνεται να υπάρξει ένα νήμα,ημερολόγιο,με όλες τις εκδηλώσεις από αγώνες στην Ελλάδα κ στα πέριξ,Βαλκάνια,μέχρι βόλτες, συγκεντρώσεις κ οτιδήποτε άλλο μοτοσυκλετιστικου ενδιαφέροντος

Στάλθηκε από το Aqua μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Melatos

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.343
Ηλικία
40
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Bike
Africa Queen
Δε γίνεται να υπάρξει ένα νήμα,ημερολόγιο,με όλες τις εκδηλώσεις από αγώνες στην Ελλάδα κ στα πέριξ,Βαλκάνια,μέχρι βόλτες, συγκεντρώσεις κ οτιδήποτε άλλο μοτοσυκλετιστικου ενδιαφέροντος

Στάλθηκε από το Aqua μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει, στην κεντρική σελίδα πάνω πάνω
Δες τον παρακατω συνδεσμο
https://www.ridewild.gr/forum/pages/calendar/
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Δε γίνεται να υπάρξει ένα νήμα,ημερολόγιο,με όλες τις εκδηλώσεις από αγώνες στην Ελλάδα κ στα πέριξ,Βαλκάνια,μέχρι βόλτες, συγκεντρώσεις κ οτιδήποτε άλλο μοτοσυκλετιστικου ενδιαφέροντος

Στάλθηκε από το Aqua μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υπάρχει όπως λέει κι ο Θέμης πιο κάτω
Υπάρχει, στην κεντρική σελίδα πάνω πάνω
Δες τον παρακατω συνδεσμο
https://www.ridewild.gr/forum/pages/calendar/


Είναι κι ενημερωμένο πλέον με τη Νάξο και τη νυχτερινή φεγγαρόλουστη βόλτα που θα μείνει στην ιστορία ;) Όλες οι βόλτες κι εκδρομές που προαναγγέλονται κι έχουν ανοικτή πρόσκληση για συμμετοχές, μπαίνουν στο ημερολόγιό μας και θα μπαίνουν πάντα!
Αγώνες δεν έχουν μπει ακόμα. Αν κάποιος προτίθεται να παρακολουθήσει κάποιον αγώνα και το συνδυάσει με βόλτα ή ταξίδι - ανοικτή πρόσκληση, τότε θα μπει κι αυτό!


Και κάτι ακόμα.

Για όσους χρησιμοποιούν google calendar σε τηλέφωνο/υπολογιστή/ tablet κλπ, μπορούν πατώντας κάτω δεξιά του ημερολογίου το "+ Google calendar" να εμφανίζουν κάθε εκδήλωση που προστίθεται , και στο δικό τους ημερολόγιο!!!! (αρκεί ο λογαριασμός mail που εγγραφήκατε, να είναι ο κύριος λογαριασμός που χρησιμοποιείτε καθημερινά κι όχι κάποιος λογαριασμός που κάνατε ειδικά για την εγγραφή σας).
 

vasagelos

WildRider
Δημοσιεύσεις
11
Ηλικία
63
Περιοχή
Κομοτηνή
Όνομα
Βασίλης just
Bike
V strom650
Υπάρχει όπως λέει κι ο Θέμης πιο κάτω



Είναι κι ενημερωμένο πλέον με τη Νάξο και τη νυχτερινή φεγγαρόλουστη βόλτα που θα μείνει στην ιστορία ;) Όλες οι βόλτες κι εκδρομές που προαναγγέλονται κι έχουν ανοικτή πρόσκληση για συμμετοχές, μπαίνουν στο ημερολόγιό μας και θα μπαίνουν πάντα!
Αγώνες δεν έχουν μπει ακόμα. Αν κάποιος προτίθεται να παρακολουθήσει κάποιον αγώνα και το συνδυάσει με βόλτα ή ταξίδι - ανοικτή πρόσκληση, τότε θα μπει κι αυτό!


Και κάτι ακόμα.

Για όσους χρησιμοποιούν google calendar σε τηλέφωνο/υπολογιστή/ tablet κλπ, μπορούν πατώντας κάτω δεξιά του ημερολογίου το "+ Google calendar" να εμφανίζουν κάθε εκδήλωση που προστίθεται , και στο δικό τους ημερολόγιο!!!! (αρκεί ο λογαριασμός mail που εγγραφήκατε, να είναι ο κύριος λογαριασμός που χρησιμοποιείτε καθημερινά κι όχι κάποιος λογαριασμός που κάνατε ειδικά για την εγγραφή σας).
Ευχαριστώ,το βρήκα στο net,αλλά επειδή με βολεύει πολύ το Tapatalk έφαγα τα λυσσακα μου να το βρω αλλά μου λείπει η καρτέλα' προσφ δραστηριότητα,μέλη, ημερολόγιο,ςος', αν μπορούσες να μου πεις ακριβώς που είναι ,.........όταν βρεθούμε κερνάω σουτζούκ λουκούμ Κομοτηνής

Στάλθηκε από το Aqua μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Ευχαριστώ,το βρήκα στο net,αλλά επειδή με βολεύει πολύ το Tapatalk έφαγα τα λυσσακα μου να το βρω αλλά μου λείπει η καρτέλα' προσφ δραστηριότητα,μέλη, ημερολόγιο,ςος', αν μπορούσες να μου πεις ακριβώς που είναι ,.........όταν βρεθούμε κερνάω σουτζούκ λουκούμ Κομοτηνής

Στάλθηκε από το Aqua μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το τάπατοκ φίλε μου είναι μόνο για μία δουλειά....
Άντε για 2.
Η 1η είναι να ανεβάζεις φώτο από το κινητό στο φόρουμ, απευθείας. Εγώ μόνο γι αυτό το χρησιμοποιώ.
Η 2η είναι να βλέπεις μόνο και να απαντάς γρήγορα σε κάτι (δεν το κάνω σχεδόν ποτέ).

Όλα τα καλούδια που έχουμε στο φόρουμ, είναι της google. Το ημερολόγιο, οι αυτόματες λίστες, οι χάρτες που βρίσκονται ενσωματωμένοι στα ποστ κλπ. Όλα αυτά δε φαίνονται απο το ταπατοκ, διότι το τάπατοκ δεν τα υποστηρίζει!!!

Αντίθετα, υποστηρίζονται όλα τα παραπάνω από τον browser του κινητού, κανονικότατα!
Οπότε αν θες να βλέπεις από κινητό και να έχεις στη διάθεσή σου όλα τα παραπάνω του φόρουμ, τότε μόνο από κανονικό browser.
 

vasagelos

WildRider
Δημοσιεύσεις
11
Ηλικία
63
Περιοχή
Κομοτηνή
Όνομα
Βασίλης just
Bike
V strom650
Το τάπατοκ φίλε μου είναι μόνο για μία δουλειά....
Άντε για 2.
Η 1η είναι να ανεβάζεις φώτο από το κινητό στο φόρουμ, απευθείας. Εγώ μόνο γι αυτό το χρησιμοποιώ.
Η 2η είναι να βλέπεις μόνο και να απαντάς γρήγορα σε κάτι (δεν το κάνω σχεδόν ποτέ).

Όλα τα καλούδια που έχουμε στο φόρουμ, είναι της google. Το ημερολόγιο, οι αυτόματες λίστες, οι χάρτες που βρίσκονται ενσωματωμένοι στα ποστ κλπ. Όλα αυτά δε φαίνονται απο το ταπατοκ, διότι το τάπατοκ δεν τα υποστηρίζει!!!

Αντίθετα, υποστηρίζονται όλα τα παραπάνω από τον browser του κινητού, κανονικότατα!
Οπότε αν θες να βλέπεις από κινητό και να έχεις στη διάθεσή σου όλα τα παραπάνω του φόρουμ, τότε μόνο από κανονικό browser.
Οκ,για αυτό δεν το έβλεπα, ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το Aqua μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom