EKO Ράλλυ Ακρόπολις 2021-Η παρακολούθηση

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Μωρέ δεν πάει στο γεροδιάολο;
Βγει - δε βγει, εγώ το ρίχνω εδώ να υπάρχει.



Ξέρω...., στην 1η ματιά δεν είναι παρά μια μακαρονάδα απλωμένη στη Ρούμελη:ROFLMAO:
Αν κάνετε ζουμ, θα δείτε ότι με κόκκινο (ή κάτι κοντά σε κόκκινο) είναι όλες οι ΕΔ. Τα άλλα χρώματα αφορούν προσβάσεις. Η Αμφίκλεια που παίζει στις διαδρομές, αφορά τη βάση που επιλέξαμε για Παρασκευή βράδυ και Σάββατο βράδυ, οι υπόλοιποι την αγνοούν.
Συνημμένα και τα GPX ανά ημέρα, για όποιον τα χρειαστεί. Όποιος κατεβάσει/ανοίξει GPX, να με ρωτήσει ό,τι απορία προκύψει, είτε εδώ, είτε με τηλ, ή πμ.
Πληροφοριακά:
- Στην ονομασία των ΕΔ, δίπλα στο Νο της κάθε ειδικής, υπάρχει η ώρα διέλευσης 1ου αυτοκινήτου.
- 2η μέρα είναι η Παρασκευή , κ.ο.κ. Ως 1η νοείται η Πέμπτη με την εκκίνηση στο βράχο και την SSS στο Σύνταγμα.
- Παρασκευή 08:00 θα είμαι στο σημείο που δίνουν ως επίσημη πρόσβαση στους Αγ. Θεοδώρους κι ο Θεός , βοηθός....
- Έχω σχεδιάσει για όλες τις ΕΔ, πλην Θήβας (μου είναι αδιάφορη, αλλά είναι και τόσο εύκολο να βρεις σημείο, που δε χρειάζεται κάτι).
- Με ιδανικές συνθήκες, μπορεί κάποιος να δει 11-13 ΕΔ συνολικά. Ακόμα κι όλες!!!
- Αναλόγως της πραγματικότητας που θα βρούμε στο βουνό, θα κάψουμε ό,τι νομίζουμε ανά ημέρα και θα δούμε τα υπόλοιπα, χωρίς να μπορώ να κάνω πρόβλεψη για το παραμικρό!



Άντε, 3 και σήμερα!
 

Attachments

  • AR 2021 DAY 3.gpx
    573,5 KB · Προβολές: 10
  • AR 2021 DAY 4.gpx
    505,7 KB · Προβολές: 6
  • AR 2021 DAY 2.gpx
    679,2 KB · Προβολές: 8
Τελευταία επεξεργασία:

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Καλημέρα
f5a21ce8028af62802a0a1549812c481.jpg


Στάλθηκε όταν έπρεπε, οπως έπρεπε.
RideWild.gr
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Το αρχείο GPX της 2ης μέρας (Παρασκευή), έχει αλλάξει, όσον αφορά στις προσβάσεις της SS 6 (Ελάτεια), όπου και προστέθηκαν 2 εναλλακτικές.
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira



Το δικό μας -των γονέων- Ράλλυ Ακρόπολις!
Το Σάββατο στο Καλλιμάρμαρο και παρέα με παιδικές χορωδίες από όλη την Ελλάδα
θα τραγουδήσουμε το νοητό Ήλιο της δικαιοσύνης και τον Εθνικό ύμνο της Ρωμιοσύνης
σε μία σπάνια ευκαιρία να συνυπάρξουν δυο διαφορετικές στάσεις ζωής.
Όσοι δεν σπάσετε τα πόδια σας στα κατσάβραχα για μια γκαζιά μην το χάσετε.

p.s.
Όποια πληροφορία για προσβάσεις στο μνημείο ευπρόσδεκτη.
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Όλα έτοιμα!
Αύριο από τις τηλεοράσεις βλέπουμε SSS στο Σύνταγμα κι απ' μεθαύριο το πάρτυ συνεχίζεται στα Γεράνεια!
Ολοκληρώνεται δε, για την Παρασκευή, στο Καλλίδρομο.
Για όποιος θέλει να μας βρει/ακολουθήσει, 0830 της Παρασκευής θα είμαστε στην επίσημη πρόσβαση των Αγίων Θεοδώρων.

Υγ: ντακουνατο λάστιχο επιβάλλεται, για το μεσημέρι της Παρασκευής κι ύστερα.

Υγ 2: τα εικονιζόμενα βρέθηκαν σήμερα, μετά από αγωνιώδες ψαχτηρι! Λάστιχα στην αγορά δεν υπάρχουν και τα δικά μου έχουν φάει τα ψωμιά τους..... Αν είχαμε στεγνές συνθήκες, έβγαινε και με ασφάλτινα, πόσο μάλλον με τα παλιά μου wild. Όμως οι μερεντες καραδοκούν να μας καταπιουν μετά τις βροχές σε Καλλίδρομο, Παρνασσό, Οίτη και Γκιώνα (οκ, εκεί έχει πέτρα κι είναι καλύτερα ).
Ας είναι καλά ο Νικόλας ο Περιστεράς που τα φυλούσε στο μαγαζί του κι ο παλιός φορουμικος φίλος που τα πουλούσε. Με ήθελε σήμερα!
e12bad98fa1478e380713f499e938fe0.jpg


Στάλθηκε όταν έπρεπε, οπως έπρεπε.
RideWild.gr
 

K.D.

WildRider
Δημοσιεύσεις
587
Ηλικία
40
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Δημητρης
Bike
R 1150 GS
Ρε μια βίδα βρείτε μου για το καβούκι του διαφορικού της γριάς κι έρχομαι!!!!

Να περάσετε όμορφα,να απολαύσετε τις σκόνες, λάσπες και τα βουνά!!!
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
The D-Day!
Όσο σημαντική ήταν εκείνη η μέρα για τους συμμάχους, άλλο τόσο σημαντική είναι για τους Έλληνες φιλάθλους του σπορ, κάθε χρόνο που γίνεται το ραλυ Ακρόπολις, η μέρα έναρξης του.
Έτοιμα τα 2 από τα 3 GSτης παρέας! Το 3ο έγινε χθες στα κεντρικά.
b4e9cac9985b77eb71e90014f64c8dab.jpg


Στάλθηκε όταν έπρεπε, οπως έπρεπε.
RideWild.gr
 

Christoslazy

WildRider
Δημοσιεύσεις
45
Ηλικία
44
Περιοχή
Larisa
Bike
F650 GS DAKAR/ZZR600
Λογικά θα είμαι κι εγώ αύριο πρωί. Ασφαλτινος βέβαια γιατί κατέβηκα με το zzr, όποτε κάποια στιγμή αναγκαστικά θα σπάσω από το σχηματισμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

rigas

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
3.379
Ηλικία
45
Περιοχή
Aίγιο
Όνομα
Σπυρος
Bike
Yamaha T7
Honda Super Blackbird
Λογικά ο Θοδωρής ειναι ναρκομανής που συγκρίνει την D-Day με την Ακροπολης day.....TΙ πίνεται ρεεεεεε!!!Γαμω τα 4 τροχα σας!!!!!Εδω μιλάμε μονο για μοτοσυκλέτα!!!ΟΟΟξωωωωω!!Να φύγετε κύριε!!Να πάτε αλλού!!!!
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
Λογικά ο Θοδωρής ειναι ναρκομανής που συγκρίνει την D-Day με την Ακροπολης day.....TΙ πίνεται ρεεεεεε!!!Γαμω τα 4 τροχα σας!!!!!Εδω μιλάμε μονο για μοτοσυκλέτα!!!ΟΟΟξωωωωω!!Να φύγετε κύριε!!Να πάτε αλλού!!!!

Πάνω που ετοιμαζόμουν να κάνω συγκριτικό ανάμεσα στο 1250 και το 2008.........:Π
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
@rigas & @paschalis , εγώ μηχανάκι πήρα για να βλέπω το Ακρόπολις όπως πρέπει. Πρώτα ήρθε αυτό κι ύστερα η μοτοσυκλέτα στη ζωή μου.
Σε άλλα νέα, αν προσπεράσετε τον τίτλο θα δείτε με έκπληξη ότι το σύνολο των ποστ έχουν να κάνουν με μηχανάκι:love:
Εξάλλου αυτό που σχεδίασα, μόνο με μηχανή βγαίνει, όπως κάθε φορά! Γι αυτό και παίρνει τη θέση που πρέπει εδώ μέσα!
Το θέμα αυτό κλειδώνει, μαζί με τις ετοιμασίες που έληξαν και πλέον τα σχέδια γίνονται διαταγές επιχειρήσεων (γι αυτό και η D-day @rigas ).
Aύριο θ' ανοίξει άλλο θέμα, εκεί που πρέπει ;)

ΥΓ: αν δεν είσαι ναρκομανής με τα ράλια, πέφτεις και κοιμάσαι, ή πας μια άλλη βόλτα:Π
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom