8ο οδοιπορικο 1821 απο τη Μοτοπαρεα Λεωνιδιου 6-7 απριλιου 2019

John-Aigio

WildRider
Δημοσιεύσεις
119
Ηλικία
46
Περιοχή
Αίγιο
Όνομα
Γιάννης
Bike
BMF800GSADV
YAMAHA 105 "ΜΑΜΑ"
Του χρονου πρωτα ο θεος θέλω κι εγω! :love: Για να δουμε...
Τερματίζει στο Αίγιο του χρόνου οπότε έχεις σπίτι για να κοιμηθείς και όποιος άλλος θέλει!!(όλοι οι καλοί χωράνε)
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011

sernodas

WildRider
Δημοσιεύσεις
135
Ηλικία
46
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
nik
Bike
Honda

vfr 800
Transalp custom
Bros custom
Glx
Z50 China
υποψιν αυτο:p

η φωτο εχει μεσα το τι πηρε ο καθε συμμετεχοντας....
Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.
Κ οχι μονο... Χαζευοντας λιγο της διαδρομες που βγάλατε(y) ,γυρο τους κ κοντα εχουν αξιοθεατα ,καταφύγια,μονές,δασος βατο δρομο. Σιγουρα κάποια στιγμή θα τα περάσω-ξανα περάσω
Ευχαριστουμε:)!
 

John-Aigio

WildRider
Δημοσιεύσεις
119
Ηλικία
46
Περιοχή
Αίγιο
Όνομα
Γιάννης
Bike
BMF800GSADV
YAMAHA 105 "ΜΑΜΑ"
Ωραία πινελιά (y)! Αν και νομίζω ότι λόγο καιρού είχε τόσο νερό!!εμείς σαν ομάδα (ΠΑΛΕΜΟΤ2) ειμασταν με αδιάβροχα στο ποταμάκι γιατί μας έπιασε και η βροχή και η ομίχλη!!!! Αλλά το χαμόγελο δεν χωρούσε μέσα στο κράνος!!!
Για εμένα ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα μέρος, και δεν πρόκειται να ξαναχασω κανένα!!!!
Μπράβο σας!!!!!👏👏
 

Datanator

WildRider
Δημοσιεύσεις
3
Ηλικία
48
Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
john tragoustis
Bike
Honda Varadero
@πυξιδας990 , σε επόμενο Οδοιπορικό αν έχει βροχή όπως πέρσι ή φέτος -που για κάποιες ομάδες ήταν αρκετή και περισσότερη από ότι για άλλες- θα πρέπει να σκεφτείς μια "βρόχινη" ΜΩΤ κι αντίστοιχη αύξηση της διάρκειας. ΠΧ αντί για 8 ώρες, βάλε +30 ή 40' . έτσι γίνεται πιο δίκαιο το παιχνίδι για όλους και αποφεύγεται το άγχος (= ατύχημα κάποιες φορές) του "εκτός χρόνου".
Λάσκαρη με νιώθεις ρε φίλε, ο πυξίδας όμως είναι σκληρός ....να φανταστείς δεν με μετράει ούτε για δικαβαλο, την βροχή θα υπολογίσει?!! 😆😆😆
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Λάσκαρη με νιώθεις ρε φίλε, ο πυξίδας όμως είναι σκληρός ....να φανταστείς δεν με μετράει ούτε για δικαβαλο, την βροχή θα υπολογίσει?!! 😆😆😆
Γιάνναρε, αδερφέ μου!!!

Καλώς ήρθες στο παρεάκι!

Όντως σκληρό το Μανωλιώ μας....:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

πυξιδας990

RW Buddies
WildRider
Δημοσιεύσεις
608
Ηλικία
47
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
Μανωλης
Bike
aprilia DORSODURO 750 RED
Λάσκαρη με νιώθεις ρε φίλε, ο πυξίδας όμως είναι σκληρός ....να φανταστείς δεν με μετράει ούτε για δικαβαλο, την βροχή θα υπολογίσει?!! 😆😆😆
εισαι ακομα στο νο 54 παπουτσι γι αυτο:p
οσο για τη βροχη,το θεμα ειναι τι εννοει καθε ομαδα βροχη και τι βροχη τρωει πραγματικα...
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
εισαι ακομα στο νο 54 παπουτσι γι αυτο:p
οσο για τη βροχη,το θεμα ειναι τι εννοει καθε ομαδα βροχη και τι βροχη τρωει πραγματικα...

Σ αυτό έχεις δίκιο.


Φέτος ήταν πολύ σωστή και πλήρης η οργάνωση με τα ΣΕΔ (check points) και δεν υπήρξαν οι παγαποντιες του παρελθόντος!!!

Στο 8ο πάντως, μετά τις 3 με 4 όσοι ήταν πέριξ Δερβενακίων-Νεμέας, φάγανε βροχα.
Πέρσι φάγαμε όλοι και μάλιστα πααααρα πολυ:LOL:



Γεγονός είναι ότι σε κάθε διοργάνωση με τήρηση ΜΩΤ, υπάρχει η κανονική μέση ωριαία και η βροχινη. Συνήθως μικραινουν τη ΜΩΤ απο 5% έως 10 %, σε χαω.
Τα 50 ας πούμε του οδοιπορικου, σε βρεγμένο γίνονται 47 και κάτι, ή 45 (Με τις περσινές συνθηκες).
Επίσης, όταν είναι βρεγμένος ο δρομος, δε χρειάζεται να μη βλέπεις μπροστά σου για κόψεις. Ελαττωνεις ταχύτητα έτσι κι αλλιώς. Σ αυτές τις συνθήκες, καλό είναι να εκλείψει και το άγχος του εκτός χρόνου. Λεπτομέρεια όλο το παραπάνω , σε μια πλήρη και άριστη διοργάνωση! Απλώς αναφέρεται ως σημείο προς εξέταση.

Και πάλι με την ευκαιρία, συγχαρητήρια στη διοργάνωση Μανώλη και σας ευχαριστούμε!!!

:love:
 
Top Bottom