3η Παπάδα 2020 Βαρδούσια- Σαράνταινα....."Τα Πέτρινα Χρόνια"...

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
2 παπια ειχα , ταδωσα και τα 2. Τωρα σκεφτομαι τι βλακεια εκανα.
και δεν ειπες τιποτα ρε γμτ....!FU!!IloveU...τουλαχιστο ξερεις που μενουνε?...εχω καιρο να ερθω κατα πανω xaxaxaxa
 

Ο Μυστήριος.

Ενέδωσα στην γοητεία της "Πομωνας"..😂
WildRider
Δημοσιεύσεις
960
Ηλικία
50
Περιοχή
East of Athens
Όνομα
George
Bike
BMW R1100GS
2 παπια ειχα , ταδωσα και τα 2. Τωρα σκεφτομαι τι βλακεια εκανα.
Ωραιες βολτες οι παπαδες σας,μπραβο!!
Για να δουμε στην επομενη.....
Ντουφεκι κ παπι δεν πουλας.. λένε οι παλιοί..
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
... δεν υποννοώ κάτι. Αλλά αν τα εργοστάσια ήταν έξυπνα, θα έριχναν βάρος σε κάτι τέτοιο ...

received_824231268337030e3a3fa02d85ca66f.md.jpg


Ερχεται το Honda CT-125 μαλλον και στην Ευρωπη. ;) Εγω το πρωτο ειδα στο ταξιδι περσι στην Ασια και με εξεπληξε ευχαριστα, με εναν Ιαπωνα που γυρνουσε την Ασια με σκοπο να φτασει Λονδινο!!!
https://www.google.com/url?sa=t&rct...hetai-eyropi&usg=AOvVaw33SxCd3P42zupZe8cGT1bV
 

Vrasidas

RideWild Team
Μod
Δημοσιεύσεις
401
Ηλικία
56
Περιοχή
Πόρτο Ράφτη
Όνομα
Vrasidas
Bike
LIFAN 120, YAMAHA WR250F, FAZER 600, HONDA CBR1000RR
Ερχεται το Honda CT-125 μαλλον και στην Ευρωπη. ;) Εγω το πρωτο ειδα στο ταξιδι περσι στην Ασια και με εξεπληξε ευχαριστα, με εναν Ιαπωνα που γυρνουσε την Ασια με σκοπο να φτασει Λονδινο!!!
https://www.google.com/url?sa=t&rct...hetai-eyropi&usg=AOvVaw33SxCd3P42zupZe8cGT1bV

Καλημέρα.
Το έχω δει το 125 αλλά το πήγα λίγο παραπέρα.
Αξίζει μέχρι και να δημιουργηθεί νέα κατηγορία.
 

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Εγω το πρωτο ειδα ... με εναν Ιαπωνα που γυρνουσε την Ασια με σκοπο να φτασει Λονδινο!!!
O μονος τροπος να παρει ο Ιαπωνας Ευρωπαικο...:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Η 4η Παπάδα σχεδιάζετε ήδη στα υπόγεια δωμάτια της οργανωτικής επιτροπής...

Αφού ο νόμος τού Μέρφι μου χτύπησε την πόρτα καί δεν μπόρεσα να είμαι στην 3η Παπαδα, καλά νά είμαστε δηλώνω στην 4η παρόν.

Νά πω ότι σας χάρηκα καί ιδρωσα μαζί σας βλέποντας τίς υπέροχες φώτο διαδρομές, στα χωμάτινα υψόμετρα!!! Μπράβο σέ όλους καί του χρόνου όλοι μαζί ακόμα καί ποιο πολλοί!!! !cheers!
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
Η Χρυσή Εκδρομική Σειρά Εξειδικευμένων ΜΕτακινήσεων
έχει το παπίσιο παρακλάδι της εδώ στο χώρο μοτοπεριπτύξεων ονόματι ridewild.
Απο τα ξενύχτια στον κάθε καρόδρομο να σπρώχνουμε πάπιες στα βουνά και τα λαγκάδια και δε συμμαζεύεται κάποιος πρέπει να πατήσει ένα φρένο (κατά προτίμηση ένα που να πιάνει).

Εύγε σε εμπνευστή και διοργανωτή , και εις ανώτερα (υψόμετρα).
 

rigas

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
3.379
Ηλικία
45
Περιοχή
Aίγιο
Όνομα
Σπυρος
Bike
Yamaha T7
Honda Super Blackbird
Αφού ο νόμος τού Μέρφι μου χτύπησε την πόρτα καί δεν μπόρεσα να είμαι στην 3η Παπαδα, καλά νά είμαστε δηλώνω στην 4η παρόν.

Νά πω ότι σας χάρηκα καί ιδρωσα μαζί σας βλέποντας τίς υπέροχες φώτο διαδρομές, στα χωμάτινα υψόμετρα!!! Μπράβο σέ όλους καί του χρόνου όλοι μαζί ακόμα καί ποιο πολλοί!!! !cheers!
Ευχαριστούμε Μαγγελανε!!Θα σε περιμένουμε με χαρά!!Την χρόνια που θα γίνουμε πολλοί,την επόμενη θα είμαστε οι ίδιοι παλαιοί πιστεύω...Η Παπάδα δεν είναι για τους πολλούς!Και ας μην φαίνεται...

Η Χρυσή Εκδρομική Σειρά Εξειδικευμένων ΜΕτακινήσεων
έχει το παπίσιο παρακλάδι της εδώ στο χώρο μοτοπεριπτύξεων ονόματι ridewild.
Απο τα ξενύχτια στον κάθε καρόδρομο να σπρώχνουμε πάπιες στα βουνά και τα λαγκάδια και δε συμμαζεύεται κάποιος πρέπει να πατήσει ένα φρένο (κατά προτίμηση ένα που να πιάνει).

Εύγε σε εμπνευστή και διοργανωτή , και εις ανώτερα (υψόμετρα).
Μα .. ΧΕΣΕΜΕ ρε Πασχάλη!???

Ξεκινά εσύ τα φρεναρίσματα πρώτος και ακολουθούμε και εμείς!! Αλλά πρέπει??το 70%του μοτοσυκλετισμου στην χώρα πάει με αναμμένα φρένα!!Δεν χρειάζεται άλλους!!
Προχωρά έτσι λοιπόν .... Καλά πάμε..
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
Ευχαριστούμε Μαγγελανε!!Θα σε περιμένουμε με χαρά!!Την χρόνια που θα γίνουμε πολλοί,την επόμενη θα είμαστε οι ίδιοι παλαιοί πιστεύω...Η Παπάδα δεν είναι για τους πολλούς!Και ας μην φαίνεται...


Μα .. ΧΕΣΕΜΕ ρε Πασχάλη!???

Ξεκινά εσύ τα φρεναρίσματα πρώτος και ακολουθούμε και εμείς!! Αλλά πρέπει??το 70%του μοτοσυκλετισμου στην χώρα πάει με αναμμένα φρένα!!Δεν χρειάζεται άλλους!!
Προχωρά έτσι λοιπόν .... Καλά πάμε..

Σιγά να μην είχαμε φρένα που πιάνουν , πάω μπροστά με τη Μπαγκιρα να πιάσω τον Μελατο κι ακολουθατε!!


Send from the road
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
... δεν υποννοώ κάτι. Αλλά αν τα εργοστάσια ήταν έξυπνα, θα έριχναν βάρος σε κάτι τέτοιο ...

received_824231268337030e3a3fa02d85ca66f.md.jpg
Ερχεται το Honda CT-125 μαλλον και στην Ευρωπη. ;) Εγω το πρωτο ειδα στο ταξιδι περσι στην Ασια και με εξεπληξε ευχαριστα, με εναν Ιαπωνα που γυρνουσε την Ασια με σκοπο να φτασει Λονδινο!!!
https://www.google.com/url?sa=t&rct...hetai-eyropi&usg=AOvVaw33SxCd3P42zupZe8cGT1bV
Με πρόκαμε ο Πάνος!
Χαμός θα γίνει με το Χοντάκι ;)
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Εδώ θα είμαι καθώς πρέπει.....
Τα σχολιανά τους και το πόσο βλαμμένα είναι, τα άκουσαν τηλεφωνικά :LOL:
Ο άλλος ήθελε μακρύ κατσαβιδάκι να φτιάξει το μίγμα στα Βαρδούσια, για να τραφούν τα -άκουσον, άκουσον- 10 ολόκληρα άτια του!
Και είχαν και μάστορες μαζί, αλλά ένα μακρύ κατσαβίδι ουδείς!
Πού πάτε κύριοι χωρίς κατσαβίδι; Ε;

Το ερώτημα αν τους πήγαν τα παπιά, ή αν τα πήγαν αυτοί στην πλάτη, ουδεμία αξία έχει! Αν μπορούσαν , ας το έκαναν κι άλλοι. Εντουράδα με παπιά λέμε..., όχι μεγάλη βόλτα στην άσφαλτο ;)

Όπως και να 'χει , η ιδέα είναι πρωτότυπη κι ας μετράει 3 χρόνια !
Είναι τολμηρή εξ αρχής και κάθε χρόνο πάει πιο μακριά, πιο δύσκολα και πιο ψηλά! Σημειώνεται ότι ο Μάριος έχει πρότζεκτ που βγαίνει δύσκολα και με κατάλληλα μηχανάκια, πόσο μάλλον με τα παπιά. Οψώμεθα.

Αν είχα παπί;
Ε, ναι! Θέλει ρώτημα; Απλώς είναι κομμάτι δύσκολο να πάρεις δανεικό παπί και να πας "παπάδα".... Λυπάσαι τον έρμο τον ιδιοκτήτη που το θέλει για τη δουλειά του τη Δευτέρα.

Τελικά , υπάρχουν κατάλληλα μηχανάκια;
Μήπως όλα είναι ακατάλληλα; (σάμπως έχουμε ένα για κάθε τεραίν, για κάθε περίπτωση; )
Οι αναβάτες του ΣΚ, πώς συμπεριφέρονται με πάπια στα Βαρδούσια;

Όλα απαντήθηκαν και με το παραπάνω στις 3 αυτές σελίδες! Εύγε και εις ανώτερα/ψηλότερα/μακρύτερα/και πιο βρεγμένα!


ΥΓ: Κοκκάλια με παπιά ρε αθεόφοβοι; Πάνε οι 4κίνητοι και το θεωρούν κατόρθωμα (και είναι δύσκολο, πώς να γίνει; ), πάνε οι ονοφάδες και το θεωρούν μέγα επίτευγμα -και ναι! αφού είναι δύσκολο. Πάνε και κάτι εντουράδες και κορδώνονται.....
Τις δικές σας φώτο με τα παπιά στα Κοκκάλια, πρέπει να τις κρύψουμε, για να μην κρύβονται οι παραπάνω ;)
 

Dim-bob

WildRider
Δημοσιεύσεις
156
Ηλικία
49
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Δημητρης
Bike
Gs adv 1200 lc
Τα κουταβάκια στα Βαρδούσια.....
6366aa271f6ce603c41e0b0743a9abb4.jpg


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom