Στα Χνάρια Αρχαίων Δρόμων Του Μεταξιού…(KZ-KG-UZ 2014)

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
23-9-14 ΤΡΙΤΗ (TR-Amasya 591χιλ)

[IMG]

Από χθες σκεπτόμουν που θα διανυκτερεύαμε σήμερα.. Αμάσεια (Amasya) και πάλι!!! Τρίτη φορά που επισκέπτομαι την πόλη αυτή. Για μένα η ομορφότερη της χώρας!! Άντε ξεκινάμε..

[IMG]

[IMG]

Ο δρόμος αν και με πολλές ευθείες έχει τα πάντα..

[IMG]

Μόνο βαρετό δεν τον λες!!

[IMG]

[IMG]

Ο ήλιος ξεγελά, και το κρύο υπερτερεί κατά πολύ!!

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Σύγχρονοι επαρχιακοί αυτοκινητόδρομοι, με τούνελ, και γέφυρες, και έργα ανάπτυξης, και εκσυγχρονισμού του οδικού δικτύου της χώρας παντού..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Φτάσαμε απόγευμα Αμάσεια και αμέσως βρήκαμε το ξενοδοχείο που είχαμε κλείσει στην παλιά πόλη μέσα σε πέτρινα σοκάκια!! Είχε και ταβέρνα ο τύπος με φοβερή αυλή και αράξαμε να φάμε.. Νύχτα αποφασίζουμε για μια βόλτα στην πόλη να δείξω στην Μόνικα τι υπερθέαμα είναι η Αμάσεια το βράδυ!!!

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Απολαυστε!!!

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Μένεις με το στόμα ανοικτό πραγματικά!!!

[IMG]

[IMG]

Η αντανάκλαση των φώτων στον ποταμό (
Yes
ilirman
) που την διασχίζει γοητεύει!!

[IMG]

Με τους Τάφους της εποχής του Ποντιακού Βασιλείου, πάνω στους βράχους να φωτίζονται το βράδυ, και μαζί τα παλιά αρχοντικά της πόλης, είναι ότι ποιο ξεχωριστό έχω δει!!
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
24-9-14 ΤΕΤΑΡΤΗ (TR-Izmit 602χιλ)

[IMG]

Πολλά τα χιλιόμετρα για σήμερα όπως και χθες, και μόνο διεκπαιρωτικα!! Θέλουμε να βγει η Τουρκία γρήγορα. Έτοιμοι πάλι καβάλα και φύγαμε..

[IMG]

[IMG]

Ακόμα και μέρα είναι όμορφη η Αμάσεια..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Στην ουσία μια ευθεία πάλι και γκάζι τέρμα να φύγουν τα χιλιόμετρα..

[IMG]

[IMG]

Σούρουπο και πλησιάζουμε την πόλη..

[IMG]

Ξενοδοχείο δεν έχουμε κλείσει, είχαμε κάνει μια ψακτικη αλλά χάσαμε την διεύθυνση για ένα που είχαμε σταμπάρει. Μπαίνοντας στην πόλη συναντούμε τρομακτική κίνηση και παθαίνουμε σοκ!! Να στρίβουμε σε δρόμους χωρίς να ξέρουμε που πάμε, να έχουμε λιώσει στην ζέστη και κόσμος παντού να γίνεται χαμός.

Μετά από πολύ ιδρώτα και ψάξιμο βρήκαμε αυτό που είχαμε σταμπάρει κατά λάθος!! Βρίσκουμε δωμάτιο και αμέσως κατεβαίνουμε κάτω και δίπλα για κεμπάπ. Με την ευκαιρία τσεκάρω αέρα σε λάστιχο και βάζω φουλ. Άντε φτάνουμε σε παρακαλώ άντεξε μέχρι Ελλάδα σκέφτηκα!!

[IMG]

Φάγαμε και ανεβήκαμε για ξεκούραση. Καληνύχτα με ωραία θέα από το παράθυρο..

[IMG]

[IMG]
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
25-9-14 ΠΕΜΠΤΗ (GR-Ορεστιάδα 287χιλ)

[IMG]

Τελευταία μέρα; Μα καλά τέλος; Πότε; Τέτοιες ερωτήσεις εαυτού γίνονται στεκούμενος στο παραθύρι του ξενοδοχείου!!

[IMG]

Πάμε όμως μια μικρή βολτιτσα εδώ δίπλα, μέχρι θάλασσα..

[IMG]

Ιζμίτ η Νικομήδεια στα Ελληνικά, αυτή η πόλη θέλει χρόνο για να την γνωρίσεις. Δεν τον έχουμε όμως..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Καρφί λοιπόν προς Κωνσταντινούπολη, κοιτάζοντας το απέναντι ρεύμα κυκλοφορίας μποτιλιαρισμένο, αναφώνησα.. φαρδοι για μια φορά ακόμα..

[IMG]

Μετά από λίγο όμως, πάρε να έχεις!! Σιγά μην δεν βρεις κίνηση πλησιάζοντας την πόλη.!!

[IMG]

[IMG]

Σε λωρίδα έκτατης ανάγκης μονίμως!!

[IMG]
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Περνάμε και τον Βόσπορο από την γέφυρα..

[IMG]

[IMG]

Μια στάση σε παρκινγκ δίπλα για το τελευταίο σάντουιτς του δρόμου!! Κοιτάζω το μηχανάκι και σκέπτομαι που μας πήγε το άτιμο χωρίς να κάνει κιχ!!!

[IMG]

Μπαίνουμε Edirne-Αδριανούπολη..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Τέρμα μύρισε Ελλάδα!!! Από κάτω κυλά ο Έβρος..

[IMG]

Για τους Τούρκους είμαστε Σταν!! Προσοχή λοιπόν την λέξη Greece η Hellas δεν θα την δείτε πουθενά.

[IMG]

Τελευταία μέτρα..

[IMG]

Το Τουρκικό φυλάκιο διακρίνεται στο βάθος!!! Αυτό ήταν παίδες ο φρέντο με καλεί!!!

[IMG]

Κανονικά εδώ τελειώνει το ταξίδι, αλλά έλα που μια εβδομάδα ακόμα την φάγαμε εντος!!! Λέω να πω λίγα λόγια και κάποιες Φώτο να ρίξω έτσι χαλαρά..


[IMG]

Ελληνικές πινακίδες!!! Η χαρά μεγάλη.. καρφί για Ορεστιάδα που μας περιμένει ο Στέφανος. Συνάντηση κορυφής δυο φρεντο επανωτούς και φύγαμε για ξεκούραση στο σπίτι του τρίτου της παρέας τον Χρήστο ο οποίος έλειπε σε ταξίδι στην γείτονα Βουλγαρία. Το βράδυ φάγαμε στον δεύτερο από την τριάδα των φιλών από Ορεστιάδα, τον Δημήτρη. Μετά έπρεπε να πάμε να αλλάξω λάστιχο, που είχε στείλει ο Πασχάλης από Θεσσαλονίκη στον Στέφανο.

Dimitris Stoikotidis το μαγαζί, και τα παιδιά εκεί ασχολούνται με τους αγώνες Dragster και μάλιστα με πολλές διακρίσεις...

Φτάνοντας υπό καταρρακτώδες βροχή και κρύο, το λαστιχάκι το είχε πάει ο Στέφανος και με περίμενε με αγωνία!! Δεν πίστευα ότι το λάστιχο με τέτοια ζημιά άντεξε μέχρι εδώ!!

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Πολλά τα άλογα μάγκες!!!

[IMG]

[IMG]

Με καινούριο πατούμενο το εργαλείο..

[IMG]

Εννοείτε ότι κράτησα το παλιό λάστιχο για ενθύμιο..
Ευχαρίστησα τα παιδιά εδώ για την εξυπηρέτηση και αποσυρθήκαμε στην βάση μας..
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
26-9-14 ΠΑΡΣΚΕΥΗ (GR-Ορεστιάδα)

Χειμώνιασε για τα καλά εδώ πέρα αν και νωρίς ημερολογιακά!! Βροχή και κρύο, και μάλιστα την έχω αρπάξει από χθες και δεν είμαι καλά. Βγαίνουμε αργά για ένα καφέ στην κεντρική πλατεία σε μαγαζί που δουλεύει ο Δημήτρης..

[IMG]

Η μέρα πέρασε με ξεκούραση σπίτι..


27-9-14 ΣΑΒΒΑΤΟ (GR-Ορεστιάδα)

Επέστρεψε και ο Χρήστος από Βουλγαρία όπου είχε πάει για άλμα!!! Ελεύθερη πτώση το παλικάρι, και όλοι μαζί μιας και ένιωθα κι’εγω καλύτερα βγήκαμε έξω για καφεδάκι και κουβεντούλα.. Ο καιρός συνεχίζει να είναι άστατος..


28-9-14 ΚΥΡΙΑΚΗ (GR-Kαλαμαριά-Θεσσαλονίκη 429χιλ)

Ηλιοφάνεια σήμερα και βγαίνουμε με τα παιδιά για τον καφέ του αποχωρισμού. Προς το μεσημεράκι βέβαια σηκωθήκαμε από την καρέκλα, αφού θέλαμε να μπορούσαμε να καθίσουμε περισσότερο. Και τα παιδιά το ίδιο!! Φιλαράκια ευχαριστούμε για όλα και σύντομα να ξανά ανταμώσουμε!!

[IMG]

Εννοείτε πως το δρομολόγιο σήμερα θα έχει επαρχιακούς περισσότερο και λιγότερο εθνική!! Προς Μεταξάδες Έβρου κατεύθυνση λοιπόν..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Στάση για ξεκούραση εδώ στο Εκκλησάκι..

[IMG]

Ποιο Κιργιστάν ρε παιδιά; Τέτοιο ποτάμι ούτε εκεί δεν πέρασα.!!!

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Έχουμε και εμείς ωραία γκράφιτι..

[IMG]

Φτάσαμε θάλασσα και στάση στο Πόρτο Λαγος και επίσκεψη στην Ιερά Μονή Αγίου Νικολάου..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Βγήκαμε Εγνατία με κατεύθυνση Ασπροβαλτα, και βράδυ φτάσαμε Καλαμαριά όπου θα περνούσαμε την νύχτα μας φιλοξενούμενοι στον Πασχάλη..

[IMG]

[IMG]

Αργά το βράδυ πέσαμε στα κρεβάτια μας αφού είχαμε διήγηση της ταξιδιωτικής μας περιπέτειας..
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
29-9-14 ΔΕΥΤΕΡΑ (GR-Πτολεμαΐδα 147χιλ)

Πριν βγούμε στους δρόμους ξανά, απαραίτητη στάση στο καλύτερο μαγαζί εξοπλισμού και ένδυσης για αναβάτες μοτοσυκλέτας.. ξεκινάμε με Πασχάλη παρέα για εκεί μιας και είναι δίπλα από το σπίτι του..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Ο Χρήστος και η Φανή τα καλύτερα παιδιά, και ιδιοκτήτες της επιχείρησης, με το χαμόγελο πάντα έτοιμοι να σας εξυπηρετήσουν. Με στήριξη από το 2012 σε κάθε μου ταξίδι τους ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Μετά από κουβεντούλα που είχαμε, κάναμε τα ψώνια μας και έτοιμοι για αναχώρηση. Αποχαιρετούμε τα παιδιά αλλά και τον Πασχάλη. Ευχαριστούμε φίλε για όλα..ενώ θα έπρεπε να κατηφορίσουμε για Αθήνα, βρισκόμαστε Εγνατία προς Πτολεμαΐδα για ένα καφέ και να κάνουμε έκπληξη σε φιλαράκια εκεί..

[IMG]

[IMG]
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Παρκάρουμε έξω από την γευστικότατη γωνιά της πόλης!!! Κρεπερι Μποεμ αυτή, και ο φίλος μας ο Γιάννης όπου δεν ήταν αυτή την στιγμή εκεί. Ήταν η γυναίκα του όπου αποφασίσαμε να τον φωνάξει τάχα για δουλειά και να εμφανιστούμε εμείς. Έκπληξη είπαμε!!!

Ήρθε ο Γιάννης μη ψυλλιασμένος και ρωτά ποια είναι η δουλειά που τον φώναξε!!! Σε ζητούν.. και εμφανιζόμαστε εμείς!!! Χαρά μεγάλη αγκαλιές χαμόγελα ένας χαμός!!! Πως τι πότε; Ο Γιάννης να ρωτά έκπληκτος.. ήρθαμε για ένα καφέ και επιστρέφουμε στην βάση μας.. σιγά που θα πιείτε μόνο καφέ και θα φύγετε, αποκλείεται. Και έτσι έγινε για πότε κλείστηκε δωμάτιο σε ξενοδοχείο ούτε το καταλάβαμε. Έξαλλου λες όχι στον Γιάννη; Όσοι τον γνωρίζουν ξέρουν!! Ξεκουραστήκαμε και το βραδάκι δώσαμε ραντεβού σε ταβέρνα, όπου έσκασαν κι’αλλα φιλαράκια..

[IMG]

Γέλια και πειράγματα από τους δυο κυρίους εδώ συνέχεια..Γιάννης(jtnakos) και Νίκος(NikosX)..

[IMG]

φάγαμε καλά και κατάληξη στην κρεπερι του Γιάννη για τι άλλο;

[IMG]

[IMG]



30-9-14 ΤΡΙΤΗ (GR-Αθηνα-472χιλ)

Καφεδάκι με τα φιλαράκια στην κεντρική πλατεία της πόλης και αναχώρηση για Αθήνα μέσω επαρχιακών διαδρομών..

[IMG]

Κατεύθυνση προς Σερβια..

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Εδώ ποιο πριν δε μια στάση για ξεκούραση ανακαλύπτουμε μια απώλεια!! Δεν είχαμε κλείσει το ένα καπάκι της πλαϊνής βαλίτσας και έφυγε κάπου, μαζί με κάτι κούρασαν που ήταν πάνω, πάνω.!! Τι κάνουμε τώρα; Πάμε λίγο πίσω μπας; Και πάμε.. εκεί που ήμασταν έτοιμοι να το παρατήσουμε αφού κάναμε πίσω 7χιλ περίπου, διακρίνουμε κάτι στην μέση του δρόμου.. και ναι είναι το καπάκι αλώβητο!!! Ωραία για μια ακόμη φορά.. φύγαμε…

[IMG]

[IMG]

[IMG]

Στροφές για πολλά, πράγμα που σκέφτηκα να ήμουν με το Κ1200S εδώ για να το χαρώ, αλλά και το funduro καλά κρατεί!!!

[IMG]

[IMG]

[IMG]

[IMG]
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Δομοκός!!! Άλλο κολασμένο στροφιλικι!!!

[IMG]

[IMG]

Και βγαίνουμε Εθνική για λίγο μέχρι να βγούμε σε έξοδο για την τελευταία στάση πριν την βάση μας..

[IMG]

Καμένα Βούρλα λοιπόν..

[IMG]


Στο ίδιο καφέ σε αρχή και τέλος αυτού του ταξιδιωτικού!!

[IMG]

Ότι πρέπει για επίλογο και με θέα!!!

[IMG]

ΕΠΙΛΟΓΟΣ

63 Ημέρες και 18.500χιλ περίπου σε Αρχαίους Δρόμους Του Μεταξιού!! Πίνουμε καφεδάκι στο ίδιο σημείο όπου πριν 63μερες ξεκινούσε αυτός ο ταξιδιωτικός άθλος για μένα. Κάθε μέρα μια καινούρια εμπειρία, μια άλλη εικόνα, διαφορετικοί άνθρωποι και κουλτούρες. Όλα πήγαν καλά, και σε συγκεκριμένο πλάνο με ελάχιστες αποκλίσεις.. ένα ταξίδι χαραγμένο βαθειά μέσα μας, από την διαφορετικότητα που πρόσφερε..

Τι να πω για τις πανέμορφες διαδρομές χαραγμένες σε κορυφές του Κιργιστάν!! Τι να πω για τις γεμάτο χρώμα αρχαίες πόλεις στους δρόμους του μεταξιού στο Ουζμπεκιστάν; Ακόμα και το απόλυτο τίποτα του Καζακστάν είχε μια ιδιαίτερη μαγεία!!! Αλλά αυτό για το οποίο με τράβηξε για τόσο μακριά στα βάθη της Ασίας ήταν οι Άνθρωποι!!!

Άνθρωποι φιλόξενοι, χαμογελαστοί, πρόθυμοι να σε βοηθήσουν όπως μπορούν σε ότι χρειαστείς, άνθρωποι που σε κάνουν να νιώθεις μέλλος της οικογένειας τους, άνθρωποι με διαφορετικές κουλτούρες, ήθη και έθιμα, έτη φωτός αντίθετα με τα δικά μας, μα πάνω απ’όλα Άνθρωποι!!!!! Μακάρι να ταξιδεύω για πολλά χρόνια ακόμα πάνω σε δυο τροχούς προς άγνωστους λαούς. Αυτό το εύχομαι και σ’εσας φίλοι μου!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Ένα μεγάλο Ευχαριστώ σε…

Μόνικα(Orxidea) την μάχιμη συνοδηγό μου..

Ηλία(xeiroteros) φίλο κολλητό και μηχανικό μου..

Mega Stock Bazaar Καλαμαριά Θεσσαλονίκη.. Χρήστο και Φανή ευχαριστώ!!!!

Κώστα(Dent) και Νατάσα συνοδοιπόρους στο ξεκίνημα του ταξιδιού για την παρέα..

Dimitris Stoikotidis στην Ορεστιάδα. Για την αλλαγή του ελαστικού..

Νίκος(nikos-x) για την καθιερωμένη φιλοξενία πριν από κάθε ταξίδι μου, αλλά και την παρέα του Γιάννης(jtnakos) Ηλίας(ilias vara)!!!

Βασίλης(uriah heep) και Πασχάλη(Paschalis) για το τρέξιμο με το λάστιχο και την φιλοξενία..

Το team της Ορεστιάδας Στέφανο, Χρήστο, και Δημήτρη πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν και να σε φιλοξενήσουν, αλλά πάνω απ’όλα να σε κάνουν να περάσεις τέλεια..

Το ADVride.gr που μου κρατούσε συντροφιά και βοήθησε με αρκετά φιλαράκια από εκεί μέσα να δίνουν λύση στο κάθε πρόβλημα, όπως με το λάστιχο..

Το GSMOTOCLUB.GR για την φιλοξενία και συμπαράσταση από φίλους μέλη σε ότι πρόβλημα μου έτυχε..

Και σε όλους εσάς που ξεχνώ, αλλά και εσάς που κάνατε τον κόπο να διαβάσετε και αυτό το ταξιδιωτικό μου.

Να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε όπου μπορούμε πάνω σε δυο τροχούς..


Τα Ταξίδια Συνεχίζονται…
 

prioxxx

WildRider
Δημοσιεύσεις
24
Ηλικία
38
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Δημητρης
Bike
BMW GS 800
Ετυχε και το διαβασα στο καινουριο site το οδοιπορικο σου. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΠΛΑ! Ανοιξαν τα ματια τα δικα μου ,μονο βλεποντας και διαβαζοντας την αφηγηση σου!Καθε μερα διαβαζα και απο λιγο λες και ηταν σειρα να πουμε. Ευκολα το κανεις ταινια οτι εζησες!Μπραβο!
 

Natassa

WildRider
Δημοσιεύσεις
56
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Bike
SV650/2017
Τι να λέμε.... ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟI.....

Από όλο αυτό το τεράστιο επικό ταξίδι - πάλι - η λίμνη Song-Kul μου κάνει κλικ....

ΥΓ Καταστροφέας χωρών και πόλεων, ε; χμμ....
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Ετυχε και το διαβασα στο καινουριο site το οδοιπορικο σου. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΠΛΑ! Ανοιξαν τα ματια τα δικα μου ,μονο βλεποντας και διαβαζοντας την αφηγηση σου!Καθε μερα διαβαζα και απο λιγο λες και ηταν σειρα να πουμε. Ευκολα το κανεις ταινια οτι εζησες!Μπραβο!

Ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια, νά είσαι πάντα καλά ;)🍻
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Τι να λέμε.... ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟI.....

Από όλο αυτό το τεράστιο επικό ταξίδι - πάλι - η λίμνη Song-Kul μου κάνει κλικ....

ΥΓ Καταστροφέας χωρών και πόλεων, ε; χμμ....

Ευχαριστούμε πολύ Νατάσα, εύχομαι πολλά δίτροχα ταξίδια όπου αγαπάς. ;) Όντως η Song-Kul είναι για πολλά κλικ. Εγώ τό δήλωσα πάντως για νά φηλαγονται.χαχα. Μήπως έχεις τίποτα στο μυαλό σου;
 

Natassa

WildRider
Δημοσιεύσεις
56
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Bike
SV650/2017
Ευχαριστούμε πολύ Νατάσα, εύχομαι πολλά δίτροχα ταξίδια όπου αγαπάς. ;) Όντως η Song-Kul είναι για πολλά κλικ. Εγώ τό δήλωσα πάντως για νά φηλαγονται.χαχα. Μήπως έχεις τίποτα στο μυαλό σου;
🤐
 

mike_4

WildRider
Δημοσιεύσεις
3
Ηλικία
38
Περιοχή
Αθήνα
Bike
NC 750X
Μαγγελανε, εχω διαβασει το ταξιδιωτικο σου σε 3 διαφορετικα φορουμ ( στο ενα δυο φορες) και ακομα να το χορτασω!
Την πρωτη φορα σκεφτομουνα, μα καλα τι πηγε και εκανε ο ανθρωπΑς! Μετα το συνηθισα...
Να εισαι καλα και να γεμιζεις τη ζωη σου ομορφα ταξιδια!
 

Magelanos

WildRider
Δημοσιεύσεις
638
Ηλικία
49
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
ΠΑΝΟΣ
Bike
BMW-K1200S
Μαγγελανε, εχω διαβασει το ταξιδιωτικο σου σε 3 διαφορετικα φορουμ ( στο ενα δυο φορες) και ακομα να το χορτασω!
Την πρωτη φορα σκεφτομουνα, μα καλα τι πηγε και εκανε ο ανθρωπΑς! Μετα το συνηθισα...
Να εισαι καλα και να γεμιζεις τη ζωη σου ομορφα ταξιδια!

Ευχαριστώ Mike νά είσαι καλά φίλε νά ταξιδεύεις όπου αγαπάς!!!
 

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
Σήμερα έχουμε μια θλιμμένη συννεφιά στον ουρανό αλλά και στην ψυχή
κλεισμένοι στο Δήμο μας που μόνον Δήμο δε θυμίζει έτσι όπως έχουμε φυλακιστεί στα ''καβούκια'' μας.

Το άρθρο του Μαγκ με την αισιοδοξία του με κάνει να χαμογελάω κρυφά , συνομωτικά.
Να είστε καλά να μας διδασκετε ζωή Πάνο και Μόνικα.
 
Top Bottom