Πάρνωνας απορίες

2wheeler

WildRider
Δημοσιεύσεις
12
Ηλικία
41
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Τασος
Bike
KTM 640 ADV
Είναι να κάνω μια βόλτα πέριξ του Πάρνωνα, να φτάσω στο οροπέδιο στον Πρ. Ηλία και ίσως και να ανέβω (ποδαράτος) μεγάλη Τούρλα. 'Υστερα θα κατηφορίσω πρός Λεωνίδιο-Φωκιανο. Η ερώτηση είναι... Εγω θα έρθω από την βόρεια πλευρά από Μαλεβή, ύστερα αντί να γυρίσω όπως ήρθα, θέλω να κατευθυνθώ νότια. Βλέποντας τον χάρτη υπάρχει μονοπάτι από το οροπέδιο (που μετά γίνεται χωματόδρομος) που πάει προς καταφύγιο. Αυτό το μονοπάτι υπάρχει περίπτωση να βγαίνει με μεγάλο on off με anakee adventure λάστιχα? Πρέπει να είναι κανά χιλιομετρο το κομμάτι αυτό, μετά γίνεται χωματόδρομος. Μιλάω για το κόκκινο κομμάτι. Θα είμαστε 3 μηχανάκια οπότε σε κάτι δύσκολο θα υπάρχει βοήθεια.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι από την περιοχή ευπρόσδεκτο.

Η Λεπίδα παιζει να έχει νερό αυτήν την εποχη?



Screenshot-2021-05-27-21.18.49064a7b048c5cd307.md.png
 

Melatos

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.343
Ηλικία
40
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Bike
Africa Queen
Συμφώνως χάρτη (ηλεκτρονικού), δε νομίζω να υπάρχει καν δρόμος στο κόκκινο κομμάτι που έχεις μαρκάρει. Μια φορά που έχω ανεβει εκεί, γύρισα ξανα προς τα πίσω. Βεβαια ας μας πει και κανα λοκάλι, αν ξέρει κάτι παραπάνω!
 

πυξιδας990

RW Buddies
WildRider
Δημοσιεύσεις
608
Ηλικία
46
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
Μανωλης
Bike
aprilia DORSODURO 750 RED
Δεν περνάς με τίποτα από κει..
Ή κατεβαίνεις Σίταινα και πας προς Πραστό(δεν φτάνεις στο χωριό αλλά αξίζει επίσκεψη),από κει μέσω βασκινας Λεωνίδιο κτλπ μικρή χωμάτινη διαδρομή πραστο -βασκινα ο μίσος δρόμος ή κατεβαίνεις απ' το οροπέδιο και παίρνεις τον δρόμο προς αγ.βασιλειο που γίνεται χώμα πάλι..
Αν δεν θέλεις χώμα πρέπει να κάνεις τον γύρο απ' τα τζιτζινα,να βγεις Λακωνία και να ανέβεις Κοσμά..τι αυτονομία έχεις;
επισης η λεπιδα δυσκολο τετοια εποχη να εχει νερο
 

Dim-bob

WildRider
Δημοσιεύσεις
156
Ηλικία
49
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Δημητρης
Bike
Gs adv 1200 lc
Είναι να κάνω μια βόλτα πέριξ του Πάρνωνα, να φτάσω στο οροπέδιο στον Πρ. Ηλία και ίσως και να ανέβω (ποδαράτος) μεγάλη Τούρλα. 'Υστερα θα κατηφορίσω πρός Λεωνίδιο-Φωκιανο. Η ερώτηση είναι... Εγω θα έρθω από την βόρεια πλευρά από Μαλεβή, ύστερα αντί να γυρίσω όπως ήρθα, θέλω να κατευθυνθώ νότια. Βλέποντας τον χάρτη υπάρχει μονοπάτι από το οροπέδιο (που μετά γίνεται χωματόδρομος) που πάει προς καταφύγιο. Αυτό το μονοπάτι υπάρχει περίπτωση να βγαίνει με μεγάλο on off με anakee adventure λάστιχα? Πρέπει να είναι κανά χιλιομετρο το κομμάτι αυτό, μετά γίνεται χωματόδρομος. Μιλάω για το κόκκινο κομμάτι. Θα είμαστε 3 μηχανάκια οπότε σε κάτι δύσκολο θα υπάρχει βοήθεια.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι από την περιοχή ευπρόσδεκτο.

Η Λεπίδα παιζει να έχει νερό αυτήν την εποχη?



Screenshot-2021-05-27-21.18.49064a7b048c5cd307.md.png
Αν ρωτάς για τους καταρράκτες λεπίδας αυτή την εποχή δύσκολο να έχει Νερό..
 
Top Bottom