Η διάσωση του ΧΩΜάτινου Γαλάτη!

paschalis

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.564
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Paschalis
Bike
R 1250 GS, ΜΖ 686 Βaghira
Δηλαδή μόνο εγώ νομίζω ότι άμα και λήξει η καρα-μπίνα
θα γραφτούμε στις κατά τόπους ακαδημίες αντισφαίρισης για ξεκούραση?

Και για να φορέσουμε καθαρά ρούχα?


p.s.
ο Μάθο κρατάει τον ειδικό παραπλανητή σημάτων πέντετζι
με ενσωματωμένο μικροεκτυπωτή βεβαίωσης εμβολι(a)σμού
.....δείτε το πριν το κατεβάσουνε.
 

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Χρησιμοποιωντας την τεχνολογικη υπεροχή μας εναντι τού εχθρου,κανουμε μια εικονικη απεικονιση χρησιμοποιωντας 5g τεκνολοGieS και δορυφορικο συστημα Ρωσικης προελευσης(απορρητη η πηγη..σορυ κοΖμε)της επιχειρησης διασωσης μαζι με τη μαχη στο ΧΩΜ4!Δινουμε στη δημοσιοτητα μεσω τού RideWild ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ τα δυο κρυφα μας χαρτια ωστε να στεφθει η επιχειρηση "Οβελιξ" με επιτυχια...!!!xaxaxaxaxa
Στη φωτο απο κατω,στην οποια ειναι αποτυπωμενη στο ΧΩΜ4 η πολλαπλη εμπλοκη μας στο ναρκοπεδιο,η αυτοθυσια του @jimmis στην επιχ/ση διασωσης στο ιδιο σημειο(φαινεται που σαβουριαστηκε-θυσιαστηκε για την ομαδα με Νο1 στη φωτο-μονταζ) και μας εδωσε το ακριβες στιγμα οπου εβρισκετο ο Οβελιξ(σημειο 2) και εστεφθη με επιτυχια η Αποστολή...Yes sir
rTioZk9.jpg
 

jimmis

WildRider
Δημοσιεύσεις
278
Ηλικία
44
Περιοχή
ΛΕΟΝΤΙΟ
Όνομα
Jimmis
Bike
kle500
Ασφαλτο μου είπαν
Χαλαρα μου ειπαν
Καμια λακουβα με νερο μου ειπαν
και στο τελος κολησαν μεχρι και οι σολες απο τις μποτες στον πυλο

Εψαχνα διαφυγη και αυτη πουθενα

lost-travolta.gif


Δεν θα με αναγκασετε να βαλω Λαστιχα ρειιι
Σας ειπα ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΨΩΜΙ
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Ασφαλτο μου είπαν
Χαλαρα μου ειπαν
Καμια λακουβα με νερο μου ειπαν
και στο τελος κολησαν μεχρι και οι σολες απο τις μποτες στον πυλο

Εψαχνα διαφυγη και αυτη πουθενα

lost-travolta.gif


Δεν θα με αναγκασετε να βαλω Λαστιχα ρειιι
Σας ειπα ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΨΩΜΙ
Ε, ναι μωρέ. Εσύ δε φόραγες και τα κατάλληλα λάστιχα :ROFLMAO:
 

ts@k

RideWild Team
Μod
Δημοσιεύσεις
479
Ηλικία
30
Περιοχή
Χανιά
Όνομα
Γιάννης
Bike
Suzuki drz400s
Oβελίξ και ζελατίνα πέρασαν βασική εκπαίδευση υπό τις κατάλληλες συνθήκες, επί δύο μήνες και πλέον αποτελούν γνήσιο adv αξεσουάρ . Θα το εφαρμόζω από δω και πέρα μιας και μ΄άρεσε ο αποβατικός χαρακτήρας που αποκτά η επόμενη βόλτα! Φαντάζομαι την έκπληξη και τη χαρά σας κατά την εύρεση...
Συν τις άλλοις φρεσκάραστε μνήμες χωμ στο μυαλό όλων μας και μια γλυκιά νοσταλγία ξύπνησε . Ειδικά αυτή η δεύτερη μέρα υπό βροχή ήταν το κάτι άλλο.

Και εδώ η φάση αποκόλλησης της ζελατίνας τότε.
oHWHPlK.jpg
 

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Θα μπορουσε να αποτελει και την συνεχεια του...εργου ως η Διασωση του Χωματινου Γαλατη Vol2...αφου ο συνηθης "χοντρος" στην προσφατη Baladeza Vol6 ακολουθησε στα νυχτοπερπατηματα μας και...καπου ανακαλυψα οτι την ειχε κανει...Λογικο θα μου πεις,ενας Γαλατης στα Κάστρα ειναι λες και στο στοιχειο του,ποσο μαλλον οταν αυτα τα προσεγγισαμε και ξημερωματα και νιλαμε και για την πανεμορφη Μονεμβάσια...
Το στορυ λοιπον ειναι οτι μετα το συντομο καφεδακι εξω απο το Καστρο συνεχισαμε στριφτερα και απολυτα επαρχιακα μαζι με τον τοπικο φιλο Λεωνιδιωτη τον Σωτο για Κυπαρισσι...

20210822_113451.md.jpg

Στο δρομο της επιστροφης διαπιστωνω μετα στεναχώριας οτι ο Οβελιξ καπου παρεμεινε στα μερη...

Στηνω λοιπον το σεναριο διασωσης Vol2...δυσκολο να βρεθει αλλά οπως και στο παρον τοπικ αποδειχτηκε οταν πιστευεις σε κατι οι θεοι του ΧΩΜατος και των ΜΟΤΟδιαδρομων συνωμοτουν για το αδυνατο...

Οι πρωτες διευρευνητικες κινησεις γινονται απο την...κατασκοπεια που εχουμε για καθε περιπτωση ενω πεφτουν και οι Χαρτες επι τραπέζης ωστε να στηθει η επιχειρηση...

Περναμε σε δευτερο λεβελ ετοιμοτητος και αφου λιγοστευουν οι ελπιδες πληροφοριων και ενημερωνονται οι στρατιωτες που πιθανο θα πλαισιωσουν την επιχειρηση διασωσης...

Στα κατασκοπευτικα σεναρια και ανταλλαγη πληροφοριων, δεχομαι αναπαντεχο μυνημα...

Screenshot_20210910-101229_Viber.md.jpg

Η Υπηρεσια Πληροφοριων εδειχνε να το παιρνει πανω της!!!Οντως...ποσο ευκολο και εφικτο ηταν σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και χωρις να γνωριζει κατι...να βρει τον Γαλατη...

Η αισια ληξη και αυτης της διασωσης ελαβε Χωρα την σημερον οταν και ενημερωθηκα απο το Τμημα Μεταγωγων των...αγγελιοφορων των ΕΛΤΑ οτι εχουμε αφιξη...

20210910_092907.md.jpg

Με την ανελπιστη και ριζικη συμβολη του φιλου Σωτου...αλλη μια διασωση του Γαλατη εχει αισια εκβαση...Ευχαριστω φιλε Λεωνιδιωτη...οι μπυρες δικες μου σε επομενη μαζωξη με τον Γαλατη παροντα!
!cheers!

Αυτα δε γινονται ε...πολυ...Wild δειχνουν...κι ομως!!Rockon!

Για την αμεση ετοιμοτητα του λοχου για πιθανη διασωση...δεν θα πω τιποτα παραπανω απο το οτι οποια ωρα θελεις κατι...θα ειναι ολοι οσοι θελεις εκει!!!

Προχωραμε...RideWild!!!
 
Top Bottom