Επερχόμενα trail ride;

Fata Moutra

WildRider
Δημοσιεύσεις
123
Ηλικία
48
Περιοχή
patra
Bike
Μισό 1150GS και ένα ολόκληρο 640 ADV
Λοιπόν πετάχτηκα σήμερα απέναντι μια γρήγορη. Ήταν της τελευταίας στιγμής γι'αυτό δεν ειδοποίησα.
Έκανα τη διαδρομή Μολύκρειο-Αγραπιδόκαμπος-Τρίκορφο. Το σχέδιο ήταν να συνεχίσω Αράκυνθο αλλά δεν προλάβαινα σήμερα, ήταν βόλτα σφηνάκι. Νομίζω προσφέρεται γιατί έχει πολλές διαδρομές, έυκολες, αν δεν εχει λάσπη (γιατι είναι όλο γλίνα και χωρίς λάστιχο σωστό θα πάει η τσουλήθρα σύννεφο)
και επίσης εχει πολλές διασταυρώσεις και στροφές που μπορούν αν βγάλουν μια ενδιαφέρουσα πλοήγηση.
Δεν έχω τη δυνατότητα να καταγράψω τη διαδρομή στο gps αλλά έχω βάλει σημεία στο mapsme.
Αν κάποιος ψήνεται μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε μια Κυριακή νωρίς να το ψάξουμε περεταίρω.
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
πρέπει να το ανεβάσω κάπου για να το στείλω;
γιατί μα drag n drop μου βγαζει σφάλμα
Πρέπει από το τηλ σου να το σώσεις σε κάποιο αρχείο. Ολα αυτά τα σημεία, επέλεξε "εξαγωγή" ή κάτι τέτοιο (αποθήκευση κλπ) και το αρχείο που θα δημιουργηθεί το στέλνεις σα συνημμένο σε πμ (αφού το ζιπάρεις πρώτα).
 

Fata Moutra

WildRider
Δημοσιεύσεις
123
Ηλικία
48
Περιοχή
patra
Bike
Μισό 1150GS και ένα ολόκληρο 640 ADV
Δεν ξέρω αν φαίνεται. Το ανέβασα στο drive και πηρα link το οποίο ανέβασα.
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
έκανα αίτημα πρόσβασης γιατί το drive σου είναι ιδιωτικό και καλά κάνει βέβαια!
Όταν εγκρίνεις, θα μπορώ να το κατεβάσω - μάλλον.
 

Shogun

WildRider
Δημοσιεύσεις
50
Ηλικία
44
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Χρίστος
Bike
Tenere 700
SV650
Tuono 1000
Vespa PX200
Λοιπόν πετάχτηκα σήμερα απέναντι μια γρήγορη. Ήταν της τελευταίας στιγμής γι'αυτό δεν ειδοποίησα.
Έκανα τη διαδρομή Μολύκρειο-Αγραπιδόκαμπος-Τρίκορφο. Το σχέδιο ήταν να συνεχίσω Αράκυνθο αλλά δεν προλάβαινα σήμερα, ήταν βόλτα σφηνάκι. Νομίζω προσφέρεται γιατί έχει πολλές διαδρομές, έυκολες, αν δεν εχει λάσπη (γιατι είναι όλο γλίνα και χωρίς λάστιχο σωστό θα πάει η τσουλήθρα σύννεφο)
και επίσης εχει πολλές διασταυρώσεις και στροφές που μπορούν αν βγάλουν μια ενδιαφέρουσα πλοήγηση.
Δεν έχω τη δυνατότητα να καταγράψω τη διαδρομή στο gps αλλά έχω βάλει σημεία στο mapsme.
Αν κάποιος ψήνεται μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε μια Κυριακή νωρίς να το ψάξουμε περεταίρω.
Όταν έχεις στο νου σου για πότε, πες, ψηνομαι να έρθω για εξερευνηση :LOL:!Rockon!
 

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Όταν έχεις στο νου σου για πότε, πες, ψηνομαι να έρθω για εξερευνηση :LOL:!Rockon!
και σενα ποιος θα σε βρει αμα χαθεις?...δεν ειναι καλα πραματα αυτα...συγκεντρωσουυυυ !!hahahaLOL!!!
 

Fata Moutra

WildRider
Δημοσιεύσεις
123
Ηλικία
48
Περιοχή
patra
Bike
Μισό 1150GS και ένα ολόκληρο 640 ADV
Λοιπόν, αύριο θα πεταχτώ πάλι για μια σύντομη Αράκυνθο.
8:00 θα είμαι στη γέφυρα. Επιθυμητή επιστροφή 12:00. Ρυθμός χαλαρός..
Αν κάποιος ψήνεται με τα παραπάνω δεδομένα ας μου στείλει προσωπικό μύνημα ή ας απαντήσει εδω.
 

Fata Moutra

WildRider
Δημοσιεύσεις
123
Ηλικία
48
Περιοχή
patra
Bike
Μισό 1150GS και ένα ολόκληρο 640 ADV
IMG-20191124-083442.jpg


Το ανέβασμα από Τρίκορφο δεν παίζει. Έχει πέσει η γέφυρα..
Στον Αράκυνθο πολλές επιλογές αλλά έχει δρόμους που δεν φαίνονται στο mapsme.
Εδώ η θεωρητική διαδρομή

https://dlink.maps.me/catalogue?id=166f75fc-5b24-4907-87b4-fafd160bb6c3&name=Χάρτης χωρίς τίτλο
 
Last edited by a moderator:

Melatos

WildRider
Δημοσιεύσεις
2.343
Ηλικία
40
Περιοχή
Πατρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Bike
Africa Queen
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Top Bottom