Καυσιμα Τιμες σε μια εφαρμογη

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Για οσους ενδιαφερομενους,ειτε στον τοπο διαμονης ή για τα ταξιδια μας,υπαρχει μια δωρεαν εφαρμογη για android που μπορουμε να βρουμε στο Play store η οποια λεγεται FuelGR και μας δινει Τιμες καυσιμων σε καθε πρατηριο καυσιμων...
Ενδιαφερον...οσο και χρησιμο
7d42de788336214048ae7da88ea9d049.jpg
c823046488416c56d451129fc21fc6b1.jpg
4b00341d2bf2f03aa80c70db6b4dc770.jpg


RideWild mAthosalas' Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Πολύ χρήσιμη, την έχω χρόνια για να βρίσκω LPG για το αυτοκίνητο στην επαρχία.
Επίσης χρήσιμο αν ψάχνεις ποια είναι τα εταιρικά (επίσημα των εταιρειών) πρατήρια, για διασφαλισμένη ποιότητα καυσίμου!
Καλά που την έβαλες Μάθο! (y)
 

Παναγιώτης Κ.

RW Buddies
WildRider
Δημοσιεύσεις
634
Ηλικία
64
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Παναγιώτης
Bike
Όλα είναι δρόμος
............. για διασφαλισμένη ποιότητα καυσίμου!
Καλά που την έβαλες Μάθο! (y)
Εδώ είναι το ζουμί της υπόθεσης, αυτό είναι το χρησιμότερο παίδες, όχι ο "φτηνότερος".

Σας μερσούμε κύριοι.
 

mAthosalas

KEEP it simple...RIDE
RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.626
Ηλικία
52
Περιοχή
ΧΩΜ
Όνομα
Κώστας
Bike
R1150GSA BumbleBee
Αν βγαλουμε εξω τα πρατηρια που κατα λαθος ρε παιδακι μου βαζουν αλλες ποσοτητες απο αυτες των αυτοματων μετρητων που βλεπουμε αλλά κι αυτους που η βενζινη που μας βαζουν μπορει να χρησιμοποιηθει και για ξυδι μεσογειακης(απο τη μερια της Αφρικης...)σαλατα,τοτε εχουμε Καραντινα και σοβαρη στην προμήθεια ΣΩΣΤΟΥ καυσιμου σε ποιοτητα και ποσοτητα ακόμα και των εταιρικων...Μαζι σας,αλλά δεν νοιωθω ποτέ ασφαλης οταν βαζω καυσιμο σε οποιοδηποτε πρατηριο γιατι πολυ απλα δεν εχω τρελλη εμπιστοσυνη στους ελεγκτικους μηχανισμους και στο πιθανο αλισβερισι Κρατους-καυσιμου για λογους εσοδων...
Επισης ενα μεγαλο ερωτημα ειναι γιατι οι τιμες στην Ελλαδα ειναι αυτες και δεν ακολουθουν σχεδον ποτέ την παγκοσμια μειωση στο ιδιο ποσοστο ενω ΠΑΝΤΑ την ιδια μερα οταν η τιμη λιτρου αυξανεται Παγκοσμιως εμεις εχουμε την "πολυτελεια" να το νοιωθουμε πρώτοι στην τσεπη μας(το λεω ευγενικα...).......
 

forester

RideWild Team
Admin
Δημοσιεύσεις
5.324
Ηλικία
54
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Bike
R1200GS 2011
Αν βγαλουμε εξω τα πρατηρια που κατα λαθος ρε παιδακι μου βαζουν αλλες ποσοτητες απο αυτες των αυτοματων μετρητων που βλεπουμε αλλά κι αυτους που η βενζινη που μας βαζουν μπορει να χρησιμοποιηθει και για ξυδι μεσογειακης(απο τη μερια της Αφρικης...)σαλατα,τοτε εχουμε Καραντινα και σοβαρη στην προμήθεια ΣΩΣΤΟΥ καυσιμου σε ποιοτητα και ποσοτητα ακόμα και των εταιρικων...Μαζι σας,αλλά δεν νοιωθω ποτέ ασφαλης οταν βαζω καυσιμο σε οποιοδηποτε πρατηριο γιατι πολυ απλα δεν εχω τρελλη εμπιστοσυνη στους ελεγκτικους μηχανισμους και στο πιθανο αλισβερισι Κρατους-καυσιμου για λογους εσοδων...
Επισης ενα μεγαλο ερωτημα ειναι γιατι οι τιμες στην Ελλαδα ειναι αυτες και δεν ακολουθουν σχεδον ποτέ την παγκοσμια μειωση στο ιδιο ποσοστο ενω ΠΑΝΤΑ την ιδια μερα οταν η τιμη λιτρου αυξανεται Παγκοσμιως εμεις εχουμε την "πολυτελεια" να το νοιωθουμε πρώτοι στην τσεπη μας(το λεω ευγενικα...).......
Δε μπορώ να απαντήσω στο κρίσιμο β και γ σκέλος, θα πω μόνο ότι στα εταιρικά υπάρχει εμπιστοσύνη διότι αυτοί που τα δουλεύουν είναι με μισθό και μπόνους στόχων, το κέρδος τους δε, προέρχεται από το mini market που όλα πλέον έχουν (τα εταιρικά πρατήρια, όχι των ιδιωτών) και από το πλύσιμο-λίπανση. Κι αυτό διότι ο έλεγχος από τα κεντρικά των εταιρειών (ειδικά όταν μιλάμε για SHELL/BP/ AVIN - που όλα είναι Βαρδινογιάννης) είναι απόλυτος! Σε όλο το φάσμα του δικτύου διακίνησης. Τα λοιπά εταιρικά δε δύναμαι να γνωρίζω λεπτομέρειες, αλλά σίγουρα είναι πιο "ασφαλή" από τα φουλ ιδιωτικά.
Τώρα όταν η βενζίνη έχει μέση τιμή 1,5/λίτρο (τυχαίο νούμερο) και τη βρίσκεις σε κάποιον 1,3 - ε, κάτι δεν πάει καλά...
Φίλος που δουλεύει AVIN εταιρικό μου έδειξε τιμολόγιο αγοράς από το διυλιστήριο, 2 λεπτά πιο ακριβό από την τιμή πώλησης στο ΑΠ της γειτονιάς μας. Την ίδια μέρα, έτσι;
Και η εφαρμογή που έχει τη μέση τιμή στην περιοχή που επιλέγεις και ταυτόχρονα βλέπεις τα φθηνότερα και τα ακριβότερα, βοηθάει πολύ στην επιλογή του σωστού πρατηρίου (αν δεν είσαι ντόπιος και ψάχνεις πού να γεμίσεις).


ΥΓ: Ποτέ δε βάζουμε στο πιο φθηνό! ;)
 
Top Bottom